Facebook

Ročník 2016

 

Vítězové

MUŽI

1. místo

Benko Jan   4:33:45   50 km

2. místo

Beneš Milan   4:34:55   50 km

3. místo

Havran Jan   4:44:08   50 km

         
         
         

ŽENY

1. místo

Brydlová Jana   5:49:36   50 km

2. místo

Růžičková Lucie   5:58:51   50 km

3. místo

Procházková Tereza   6:11:20   50 km

       

 

psalo se na FB

 

... Viděli jste někdy hodinky zevnitř? Těch mnoho malých i větších ozubených koleček, která do sebe perfektně zapadají a posunují ručičky tak, aby nám přesně ukazovaly čas? Stejně tak funguje i Březinská 50, jejíž druhý ročník právě skončil. Pro vás, závodníky již včera, pro nás pořadatele před chvilkou.
Společně jsme fungovali jako ta kolečka. Každý měl svůj úkol - větší, menší (nikoli však méně důležitý), každý měl svou roli a svou funkci.
Někdo připravoval trať, někdo vařil polévku, někdo vás informoval na webu a facebooku, někdo stál na občerstvovačce, hlídal věci v šatně, točil pivo, měřil čas, sponzoroval závod....
A všechno do sebe zapadalo jak mělo. 9.7. jste jako další kolečko do soukolí zapadli vy - závodníci, běžci a turisté.
Chtěli bychom tímto všem poděkovat. Celému týmu organizátorů za čas a energii, kterou B50 věnovali nejen v sobotu, ale během mnoha předešlých týdnů. Sponzorům, kteří se podíleli velkou měrou na tom, že závod mohl proběhnout a vám - závodníkům za to, že jste byli s námi, ocenili naši snahu a závodili v duchu fair play.
Váš tým Březinské 50.

 

...

Olga Radimecká Pazderová přidala

Bude to delší, ale je to srdcovka....
Skončil nám druhý ročník Březinská50 BŘEPA, Březinské 50, Břepy, B50 - jak kdo chce. Padáme únavou, ale jsme neskutečně šťastní. "Potřeboval bych týden dovolené", nechal se slyšet dnes ráno Michal Pazdera, ředitel závodu a můj úžasný brácha. "Jseš stahanej, potřebuješ si odpočnout?", ptám se. "Ne, chtěl bych to v sobě nechat v klidu doznít a užít si tady na Březinách ten pocit..."
Má pravdu. Nejen on, ale spousta Březiňáků a Litomyšláků makala na přípravě závodu už od začátku roku. K Vánocům nám Matěj nadělil webovky www.brezinska50.cz, od ledna je plníme. V březnu jsme zahájili registraci na druhý ročník a od té doby jsme "v letu". Kdo co bude v červenci dělat? Dělíme si úkoly... Do toho Michala odvážíme do nemocnice - prasklá achylovka. Letos nepoběží, jak si moc přál.
Kdo se přihlásil? Kdo zaplatil? Jakou má velikost trika? Hlídání všeho, několik tabulek... Skvěle na tom maká Soňa, Soňa Pazderová Motyčková - paní ředitelová, skvělá švagrová a úžasný systematik. Všechno sedí do puntíku. Výborně odvedená práce.
Blíží se nám den D... tisk triček, melouny, koblihy, mapy....od spoustu důležitých věcí až po drobnosti jako špendlíky do šatny. Je potřeba to mít nachystáno, ať nejsou zmatky.
9.7. 2016 je tady. Vstáváme v 5. Od 6 je registrace. Užíváme si to. Více než stovka usměvavých závodníků, kteří se těší ,nám "projde rukama" a neskutečně nás nabíjí. Ani to kafe není potřeba.
V půl sedmé vyráží tři krasavci na kolách projet trať a zkontrolovat značení, aby se nestalo to co loni, kdy nám nějací vtipálci kus přenačili.
8:00 START!
Závodníci vybíhají a (jak před chvílí Michal přiznal) i chalpi jsou na měkko. Víc než stohlavá pestobarevná tlupa vyráží, a nám v zádech probíhá to krásné mrazení....povedlo se to....
Na občerstvovačkách je vše připraveno, koblihy (opět skcělé jako loni), melouny, tatranky, voda....a hlavně obsluha. Kuri Martin Mikulecky vyráží fotit a natáčet (už se zase těšíme na super klip). My čekáme v cíli na vítěze... Ovšem ne dlouho. Honza Benko dobíhá v traťovém rekordu 4:33:45. A za ním další závodníci, včetně první dámy v cíli Jany Brýdlové (obhájkyně vítězství z loňska) s časem 5:49:36.
Odchod na zaslouženou polívku, kterou vařil Standa s Pavlem. Domácí česnečka a kuřecí vývar jsou po závodě k nezaplacení.
Ve čtyři vyhlašujeme vítěze, tleskáme ovšem všem, kteří se zúčastnili. Jsou to borci. Ať už si vybrali padesátku, nebo zkrácení na 35. kilometru, smekáme před nimi. Já osobně smekám speciálně před mamkami, které to "daly" s dětmi v kočárkách.
V půl osmé večer dobíhá závěrečná skupinka. Trať B50 opět ztichla...
V neděli ráno vstáváme s úlevou. Povedlo se! Všichni se dostali do cíle po svých. Nikdo se nezranil. Uklízíme školu na Březinách, kde se to celé konalo, odznačujeme trať, odvážíme prázndé sudy od piva, vynášíme odpadky.
Ani moc nemluvíme. Mísí se v nás neskutečná únava z posledního týdne, obrovská radost ze včerejška, vděčnost, že to dobře dopadlo a trochu smutek, že je po všem....
Zamykáme školu. Jdeme domů. Možná bychom všichni potřebovali týden dovolené, aby to v nás doznělo....
PS: Nikomu to neříkejte, ale ředitelem závodu je podle mě Soňa. Bez ní bychom byli.....víte kde.... v háji :-). Soni, smekám před Tebou, jak jsi měla všechno perfektně připravené, dotažené do detailu. Kde by bez tebe ředitel - slunce naše jasné -byl

 

 


 

psalo se o nás i v novinách - Svitavský deník, 12. 7. 2016

 

Běžci a turisté navazují na tradici lyžařského závodu

Březiny – Uběhnout padesát kilometrů zní pro mnohé neuvěřitelně. Za naprosto normální to považují účastníci závodu Březinská padesátka.

Druhý ročník této sportovní akce navazuje na tradici stejnojmenného lyžařského závodu, který se zde jezdil v 70. a 80. letech jako součást ligy dálkových běhů Československa.

Na startu se sešlo v sobotu v osm hodin 102 účastníků, kteří byli odhodlaní se poprat s tratí vedoucí 
z Březin přes Lucký vrch do Pusté Kamenice, přes Čachnov na zámek Karlštejn
a na Čtyři palice. Komu docházely síly, mohl si zde trasu zkrátit na „pouhých „ 35 kilometrů. „Zdatní sportovci však pokračovali na nejkrásnější část trasy kolem Devíti skal přes Drátník do Sněžného a přes Buchtův kopec zpět do cíle," řekl organizátor běhu Michal Pazdera z Litomyšle.

Limit na zdolání trati byl třináct hodin a zvládli jej 
i ti, kteří závod absolvovali 
v turistickém tempu. To však neplatilo pro nejrychlejšího běžce. Janovi Benkovi naměřili čas 4:33:45. Nejrychlejší žena Jana Brýdlová potřebovala o trochu více času. Cílovou pásku protla za 5:49:36. Celkem se zúčastnilo 56 mužů a 46 žen.

Nejmladší závodnicí byla Lucie Buchtová (1999) a nejzkušenějším účastníkem Vladimír Andrlík (1952).

 
Druhý ročník Březinské padesátky.


Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/bezci-a-turiste-navazuji-na-tradici-lyzarskeho-zavodu-20160712.html

Autor: Petr Šilar

 

Akci sponzorují

        Pk LOGO zakladni RGB JPG      Akce se koná pod záštitou radního Pardubického kraje René Živného

 

                             Logo Peugeot a Kopecky vertikalne modre                    logo orion new           LOGO Eva Pazderová                

 

       image001        3ruzova varianta s okrajem

            Zemědělské družstvo "Mezilesí" Telecí            Aleš Andrlík - včelař                   ZD Březiny

                   
SO RGB 

 
lcr logo ctverec
Akce Březinská padesátka - BŘEPA se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky, jsou to i Vaše lesy, chovejme se tady ohleduplně.
 
 
 

Závod pořádá

Obec Březiny

www.breziny.net

Vedení závodu

Michal Pazdera
Tel:
+420 608 416 830
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Registrace

Tel:
+420 608 416 830
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net