Facebook

Ročník 2015

První ročník novodobé BŘEZINSKÉ PADESÁTKY, zkráceně BŘEPA, byl v hodně případech inspirativní. Šlo o mnoho aspektů zasahujících do širokého spektra lidských vztahů, vytrvalosti, lásky ke krajině a tradici, obětavosti. Taky lidský faktor a v poslední řadě náhoda bylo to, co utvářelo tento první ročník. A koktejl toho všeho je směs, která nás přesvědčila, že toto všechno má smysl, naplňuje nás to a rádi to pro kohokoliv, kdo bude mít chuť to zkusit, znovu zorganizujeme. Více však bezprostřední shrnutí tohoto běhu ihned po závodu jedním z tehdejších pořadatelů:

 

 Březinská 50 - BŘEPA

Ahoj všem sportovcům a fanouškům tohoto krásného sportu. První ročník Březinské 50 je za námi a teď už to můžeme říci, bylo to super a vše se vydařilo. A pokud něco přeci jen zaskřípalo, následující krok už zase byl v pořádku a zbyla jen poznámka v bloku jako ponaučení na příští rok.

Tady pár čísel ...
Ve finále se sešlo na startu 15 žen a 38 mužů. V limitu dorazilo do cíle 50 účastníků, z toho pouze 10 borců využilo možné zkrácení trasy na 35 km. Ostatní se rozhodli poprat s 50 kilometry.

Vítězové jsou tito:
ŽENY
1. Jana Brydlová 6:35:39
2. Andrea Stejskalová 6:35:43
3. Katka Trněná 6:40:42


MUŽI
1. Milan Beneš 5:08:12
2. Jan Tojnar 5:33:33
3. Patrik Stehno 5:30:10


Tímto velice gratulujeme a klaníme se za super výkon! Protože ale závod dělají všichni, vítězové i poražení (i když poražení v tomto závodě nebyli), pořadatelé i sponzoři, rádi bychom se s Vámi podělili o naše postřehy – to abyste si připomněli nebo navodili na atmosféru.
Tak předně, celá trasa se značila den předem - to aby byla čerstvá a vyeliminovali se všechny možné zásahy na trase od nenechavých prstů nepřejících lidí. To se bohužel nepodařilo, už na trase Lucký vrch - Pustá Kamenice si někdo se značením pohrál a nejenže ho strhával, ale dokonce ho začal značit někam mimo trasu na jinou cestu. Neuvěřitelné, nicméně pokud se mu díky tomuto dobře usínalo, za pořadatele mu to moc přejeme. Zjistilo se totiž, že naši závodníci nejsou z cukru a že je to nerozhodí. Všichni nakonec proběhli v pořádku. A skousli i to zaběhnutí si o pár kilometrů více. Další problém se značením byl Buchťák, kde došlo k mýlce a místní skauti nám všechno značení posbírali ... netuše, že jsou to naše fáborky. Tuto proměnnou jsme opravdu do našeho plánováni nezahrnuli - a opět se projevila bojovnost našich borců, kteří Buchťák prostě nějak do Březin přelezli - sice to prodlužovalo jejich čas, rozhodně, ale zhodnocovalo jejich výkon. V našich očích jste všichni borci, díky za ty úsměvy v cíli přes to všechno!!
Míra bojovnosti byla vidět všude - na předních pozicích, uprostřed startovního pole, i na konci. I přes značnou bolest některých členů (a zřejmě následně ojedinělé zkušenosti s lentilkou značky BRUFEN 400) si poslední skupinka o šesti lidech a jednom psovi došla cílovou uličkou pro uznalé poplácání po zádech půl hodiny před limitem, a to ve 20:30 hod. Respekt! Ještě teď mi v uších zvoní přesný harmonogram jedné účastnice, která musela být v určitou chvíli na určitém místě - to aby mohla nakojit svého potomka. No, co je víc? Možná to, že před osmi měsíci byla o patnáct kilo těžší, a onen "úbytek váhy kdesi v lese čekal že bude nakojen:-)
Rádi bychom tímto poděkovali i všem organizátorům, kteří dobrovolně absolvovali maraton porad, instrukcí a práce, aby nakonec odevzdali vše v den závodu pro zajištění jeho hladkého průběhu. Děkujeme také obci Březiny v čele s panem starostou Tomášem Dudkem, kteří nám poskytli zázemí pro závod. Tomášovi děkujeme za stylové odstartování závodu.
A poslední slova díků patří sponzorům. Mezi jinými jsou to firmy Pfhanl, Diamo, několik místních usedlíků z Březin. Všem Vám mnohokrát děkujeme, bez vás by to bylo mnohem těžší.

Všem přejeme ať vám to běhá nebo chodí stále stejně dobře nebo lépe a budeme se za rok těšit nashledanou. Byli jste výborní, všem pořadatelům bych přál stejně odhodlanou a pozitivní běhací smečku, jakou jste byli vy. Děkujeme za vaši účast.

Vaše Březinská50

 

 


 Článek z portálu Svět běhu

 Březinská padesátka očima pořadatele

Březinská padesátka očima pořadatele

Před časem jsme se rozhodli oživit slávu Březinské padesátky, kultovního běžkařského maratónu, který v osmdesátých letech spolu s Jizerskou padesátkou patřil mezi nejvýznamnější akce zimní sezóny. Sněhové podmínky na Vysočině bohužel v posledních letech lyžařům moc nepřejí, tak nás napadlo uspořádat letní běžeckou variantu, která by de facto kopírovala trať slavného závodu.

No a první ročník Březinské 50 je za námi. A teď už to můžeme říci, bylo to super, a vše se vydařilo. A pokud něco přeci jen zaskřípalo, následující krok už zase byl v pořádku a zbyla jen poznámka v bloku jako ponaučení na příští rok. Tady pár čísel...

Ve finále se sešlo na startu 15 žen a 38 mužů. V limitu dorazilo do cíle 50 účastníků, z toho pouze 10 borců využilo možné zkrácení trasy na 35 km. Ostatní se rozhodli poprat s 50 kilometry. Vítězové jsou tito:

ŽENY
1. Jana Brýdlová 6:35:39
2. Andrea Stejskalová 6:35:43
3. Katka Trněná 6:40:42

MUŽI
1. Milan Beneš 5:08:12
2. Jan Tojnar 5:33:33
3. Patrik Stehno 5:35:10


Tímto velice gratulujeme a klaníme se za super výkon! Zbylé výsledky doplníme po vyjasnění několika detailů co nevidět na náš facebookový profil.

Závodníky na trati čekalo pár nečekaných úskalí

Protože ale závod dělají všichni, vítězové i poražení (i když poražení v tomto závodě nebyli), pořadatelé i sponzoři, rádi bychom se s vámi podělili o naše postřehy, to abyste si připomněli, nebo se naladili na atmosféru.
Tak předně, celá trasa se značila den předem, to aby byla čerstvá a eliminovaly se všechny možné zásahy na trase od nenechavých prstů nepřejících lidí. To se bohužel nepodařilo, už na trase Lucký vrch - Pustá Kamenice si někdo se značením pohrál, a nejenže ho strhával, ale dokonce ho začal značit někam mimo trasu na jinou cestu. Neuvěřitelné, nicméně pokud se mu díky tomuto dobře usínalo, za pořadatele mu to moc přejeme. Zjistilo se totiž, že naši závodníci nejsou z cukru a že je to nerozhodí. Všichni nakonec proběhli v pořádku. A skousli i to zaběhnutí si o pár kilometrů více. Další problém se značením byl Buchtův kopec, kde došlo k mýlce, a místní skauti nám všechno značení posbírali, netuše, že jsou to naše fáborky. Tuto proměnnou jsme opravdu do našeho plánováni nezahrnuli - a opět se projevila bojovnost našich borců, kteří přes Buchťák prostě nějak do Březin přelezli. Sice to prodlužovalo jejich čas, rozhodně ale zhodnocovalo jejich výkon. V našich očích jste všichni borci, díky za ty úsměvy v cíli přes to všechno!!

Někteří museli během závodu i kojit

Míra bojovnosti byla vidět všude, na předních pozicích, uprostřed startovního pole, i na konci. I přes značnou bolest některých členů (a zřejmě následně ojedinělé zkušenosti s lentilkou značky BRUFEN 400) si poslední skupinka o šesti lidech a jednom psovi došla cílovou uličkou pro uznalé poplácání po zádech půl hodiny před limitem, a to ve 20:30 hod. Respekt! Ještě teď mi v uších zvoní přesný harmonogram jedné účastnice, která musela být v určitou chvíli na určitém místě, aby mohla nakojit svého potomka...

Rádi bychom tímto poděkovali i všem organizátorům, kteří dobrovolně absolvovali maraton porad, instrukcí a práce, aby nakonec odevzdali vše v den závodu pro zajištění jeho hladkého průběhu. Děkujeme také obci Březiny v čele s panem starostou Tomášem Dudkem, kteří nám poskytli perfektní zázemí pro závod. Tomášovi děkujeme za stylové odstartování závodu prásknutím nafouknutého balonku.

Všem závodníkům děkujeme za účast a přejeme, ať vám to běhá nebo chodí stále stejně dobře nebo lépe, a budeme se za rok těšit na shledanou.

 


 Článek z portálu Outfanatic.com

Březinská padesátka očima závodníka

21.07.2015 |Jan Tojnar | Běhání

Nadšenci z Březiny, vesničky ležící v lůně Vysočiny, se rozhodli oživit slávu Březinské padesátky, kultovního běžkařského maratónu, který v osmdesátých letech spolu s Jizerskou padesátkou patřil mezi nejvýznamnější akce zimní sezóny. Sněhové podmínky na Vysočině bohužel v posledních letech lyžařům moc nepřejí a tak přišel Michal Pazdera se zajímavým nápadem uspořádat letní běžeckou variantu, která by de facto kopírovala trať slavného závodu. Dal dohromady partu organizátorů a zajistil vše potřebné, aby se v sobotu 11. 7. 2015 mohlo na startovní čáru postavit 38 mužů, 15 žen a také několik psů.
 

Start závodu Březinská 50


 
Již od rána panovalo krásné slunečné počasí a bylo tedy jasné, že kromě fyzické zdatnosti závod prověří i psychickou odolnost účastníků. Na trati nás čekaly jen tři pořadatelské občerstvovačky, tak jsem si s sebou v camelbaku nesl ještě 1,5 litru ionťáku. 50 kilometrů jsem si z psychologických důvodů rozdělil na několik úseků, ohraničených šesti nejdrsnějšími stoupáními. Abych se na ně mohl těšit.

 

Už v prvním výběhu do sedla Landrátského kopce se startovní pole roztrhalo. S mladými draky a borcem taženým pejskem se nemá cenu honit, hlavně ať mne nepředběhne nějaká ženská… OK, téhle rychlé a hezké udělím výjimku.
 
Na prvním občerstvení pod Luckým vrchem mi čelo závodu uniká, ale děvče už mám naštěstí opět za zády, stejně jako první dva ze šesti „kontrolních kopců“. Následuje delší, lehce zvlněný přeběh přes pole a lesy. Najednou vidím tři vedoucí závodníky, jak se vrací zpátky v protisměru. Nějaký vtipálek převěsil fáborky na křižovatce a místo na Pustou Kamenici nás poslal opačným směrem. Znovu se sbíháme s děvčaty a do vedení se posunuje čtvrtý vzadu. A ani o tom neví.

 

Překvapivě brzo dobíháme na druhou občerstvovačku, na zbývajících 34 km už máme jen jednu, nejspíše až někde ke konci. No potěš Pánbůh! Čeká nás třetí kontrolní stoupání na zámeček Karlštejn, za ním snad dočerpám vodu ze studánky. Jsme zhruba v půlce závodu, dostávám se před běžce s pejskem, ale vodní zdroje bohužel míjím. Omylem jsem totiž běžel po cestě vedoucí paralelně se značkou. Vracet se mi nechtělo. Když trochu přiškrtím kohoutky a budu se modlit, vystačím. Jenže pít se musí, zvláště když se 3 kiláky smažíte na asfaltu v Křižánkách a následně vás čeká Devět skal, nejvyšší bod tratě. Přichází krizička, plazím se jako hlemýžď a v závěru stoupání dokonce párkrát přecházím do chůze. Nahoře si ovšem užívám euforie, jelikož odsud už se vlastně jen vracím.
 

Průběh Telecím


U Lisovské skály mi samo nebe seslalo dvě dívky, které sbíraly borůvky. Přesně tohle jsem potřeboval, samozřejmě ty lesní plody. Dovoluji se, zda si mohu pár kuliček natrhat a dobrá víla mi věnuje rovnou celou hrst, kterou si natrhala pro sebe. Prý abych se nezdržoval. Náhle začínám zázračně ožívat. Na seběhu z Malinské skály předbíhám dalšího soupeře. Pořadatelské značení si už kolemjdoucí pocestní rozebrali a jen se štěstím se mi daří udržet červenou značku přes Dráteničky na Blatiny. Tam mi obsluha poslední občerstvovačky hlásí, že běžím na třetí pozici.
 
Únava začíná tušit, že dnes u mne neuspěje, přesto se během pátého kontrolního stoupání do Sněžného ještě zkouší hlásit o slovo. Spláchnul jsem ji osvěžující vodou z pumpy ve vesnici a vyrazil na závěrečný Buchtův kopec. Z jeho vrcholu už do cíle zbývá necelých šest kilometrů, převážně z kopce. Teď hlavně nezabloudit! V tom proti mně běží kluk na druhém místě. Sakryš, že by zase blbé značení? Naštěstí nikoli, kolega se po pár metrech obrací a pokračuje správným směrem. V cíli mi prozradil, že se jen zalekl stáda divočáků, kteří mu přeběhli přes cestu. Běžecky už evidentně není v pohodě, moje tělo se naopak těší do cíle a dovoluje mi i mírně zrychlit. Na doběhovém úseku, příhodně situovaném v aleji u hřbitova jsem si dokonce s chutí zaspurtoval.
 
Díky pořadatelům za nádherné proběhnutí přírodou Žďárských vrchů.

Nakonec ještě výsledky


ŽENY
1. Jana Brýdlová 6:35:39
2. Andrea Stejskalová 6:35:43
3. Katka Trněná 6:40:42

MUŽI
1. Milan Beneš 5:08:12
2. Jan Tojnar 5:33:33
3. Patrik Stehno 5:35:10

Nejrychlejší tři ženy

 

 


Akci sponzorují

        Pk LOGO zakladni RGB JPG      Akce se koná pod záštitou radního Pardubického kraje René Živného

 

                             Logo Peugeot a Kopecky vertikalne modre                    logo orion new           LOGO Eva Pazderová                

 

       image001        3ruzova varianta s okrajem

            Zemědělské družstvo "Mezilesí" Telecí            Aleš Andrlík - včelař                   ZD Březiny

                   
SO RGB 

 
lcr logo ctverec
Akce Březinská padesátka - BŘEPA se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky, jsou to i Vaše lesy, chovejme se tady ohleduplně.
 
 
 

Závod pořádá

Obec Březiny

www.breziny.net

Vedení závodu

Michal Pazdera
Tel:
+420 608 416 830
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Registrace

Tel:
+420 608 416 830
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net